Prodej krbových a kamnových vložek
 

Dodáváme krbové a kamnové vložky všech výrobců a značek na českém trhu.
Specializujeme se především na prodej krbových a kamnových vložek firem Spartherm, Brunner a Euroteplo.

Krbové vložky firmy Euroteplo je možné zakoupit přímo z našeho    E-SHOPU
______________________________________________________________________________________________________________
 

Krbové vložky EUROTEPLO

Mijava MAX LONG Mijava LONG Mijava Max Mijava
   

* Pro více informací o produktu klikněte na obrázek

Teplovodní krbová vložka Mijava Long vychází z osvědčené řady vložek Mijava Max.Byl upraven spalovací prostor pro větší objem paliva.Tato úprava má několik výhod:

  • Při naložení maximálního množství paliva se prodlužuje interval přikládání

  • Ohniště je obloženo litinovým obkladem - lepší průběh hoření

  • Hoření probíhá hluboko pod nakládací hranou - maximální ochrana před vypadnutím oharků

  • Samozřejmostí je ochrana vložky chladící smyčkou


 
 
Šířka

700 mm

Výška

1 100 mm

Hloubka

470 mm

Průměr kouřovodu

150 mm

Minimální provozní tah

10 Pa

Vývod kouřovodu

horní

Výkon teplovod. výměníku

13 kw


 

 

 

 

* Pro více informací o produktu klikněte na obrázek

Teplovodní krbová vložka Mijava Long vychází z osvědčené řady vložek Mijava.Byl upraven spalovací prostor pro větší objem paliva.Tato úprava má několik výhod:

  • Při naložení maximálního množství paliva se prodlužuje interval přikládání

  • Ohniště je obloženo litinovým obkladem - lepší průběh hoření

  • Hoření probíhá hluboko pod nakládací hranou - maximální ochrana před vypadnutím oharků

  • Samozřejmostí je ochrana vložky chladící smyčkou
     

 
Šířka 440 mm
Výška 915 mm
Hloubka 455 mm
Vývod kouřovodu horní
Průměr kouřovodu 150 mm
Minimální provozní tah 10 Pa
Výkon 5-12 kW
Výkon teplovodního výměníku 9 kW
Vyhřívaný prostor 200 m³
Maximální délka polen 400 mm


 

 

* Pro více informací o produktu klikněte na obrázek

Vybaveno systémem CB (dvoukomorové spalování). Tento systém lze regulovat sekundární klapkou a umožňuje dokonalé spalování plynů a prachových částic s minimálním dopadem na životní prostředí.
Tento způsob hoření je velice hospodárný - dochází k velké úspoře paliva (30 až 40%) při srovnatelném výkonu.


 

 

 

 
Šířka 700 mm
Výška 1 050 mm
Hloubka 470 mm
Průměr kouřovodu 150 mm
Minimální provozní tah 10 Pa
Výkon 4-15 kW
Vyhřívaný prostor 300 m³
Možnost teplovodního výměníku I 6 kW
Možnost teplovod. výměníku II (vodník) 13 kW


 

 

 

   * Pro více informací o produktu klikněte na obrázek

Vybaveno systémem CB (dvoukomorové spalování).
Tento systém lze regulovat sekundární klapkou a umožňuje dokonalé spalování plynů a prachových částic s minimálním dopadem na životní prostředí.
Tento způsob hoření je velice hospodárný - dochází k velké úspoře paliva (30 až 40%) při srovnatelném výkonu.

 

 


 

 
Průměr kouřovodu 150 mm
Minimální provozní tah 10 Pa
Výkon 2-10 kW
Vyhřívaný prostor 200 m³
Možnost teplovodního výměníku I 4 kW
Možnost teplovod. výměníku II (vodník) 9 kW
Hmotnost 90 kg

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________


Asi bychom jen těžko našli jiného výrobce s tak širokou nabídkou krbových vložek, jakou má německá firma Spartherm. Krbové vložky Spartherm jsou vyráběny z kvalitní oceli a mají šamotem vyloženou spalovací komoru s roštem. Venkovní vzduch lze napojit pomocí adaptéru přímo na krbovou vložku. U tohoho producenta je běžným výrobním standardem dvoustupňové spalování a efektivní oplach skla předehřátým vzduchem. Obecně se dá říci, že tento výrobce dělí vyráběné krbové vložky do tří výrobních řad. Jsou to: Prestige, Linear a Ambiente.

Řada Prestige jsou krbové vložky různých velikostí, výkonů, různých tvarů skel (rovná, rohová, radiální, prismatická) a různých povrchových úprav dvířek. Dvířka u vložek Prestige mají celokovový rám. Kromě černé se vyrábí také s tenkým zlatým nebo stříbrným proužkem, celý rám ve stříbrném či zlatém provedení – vždy v lesklé či matné úpravě - a v nerezu.

Dále je možno si zde vybrat vložky s dvířky výsuvnými nahoru či otevíracími – je možno si zvolit umístění pantů vlevo či vpravo, event.zadní či boční přikládání. Krbové vložky řady Linear se liší provedením dvířek. Ta jsou vyrobena z podtištěného skla v kombinaci s minimálním kovovým rámečkem. Provedení 3S u výsuvných typů dvířek nemá na spodní hraně kovový rám. Série Ambiente má celokovový rám dveří, nabízí možnost rovného, prismatického nebo radiálního prosklení, u všech typů krbových vložek se vyrábí dvířka otvírací i výsuvná. V nabídce je provedení pouze v černé barvě, umístění pantů je dané. Zadní ani boční přikládání není možné. Všechny vložky Ambiente se dají napojit na tahový systém, čímž můžeme docílit u krbové vložky kromě „rychlého“ tepla a teplovzdušných rozvodů také dlouhé tepelné setrvačnosti .

Napojení na šamotové tahy je u řad Prestige a Linear možné pouze u vybraných jednotlivých krbových vložek a nesmí se kombinovat se zadním nebo bočním přikládáním.

Firma SPARTHERM nabízí kromě standardní produkce i zhotovení vložek na míru a výrobu krbových kazet, které lze přímo nainstalovat do stávajícího otevřeného krbu
 


Firma Brunner je známý a uznávaný výrobce kamnových vložek s dlouholetou tradicí. Nyní vyrábí dvě řady kamnových vložek – obě vhodné k připojení na šamotové tahy.

Řada HBO je starší typová řada. Kamnové vložky se vyrábějí ve dvou různých velikostech ohniště. Je možno si vybrat provedení „zazdívací“ – kdy jsou vidět pouze dvířka, nebo s čelní deskou.

V novější řadě HKD najdeme kamnové vložky, u nichž je možno si vybrat jednoduché či dvojité prosklení nebo dvířka s kontrolním okénkem. V nabídce je také provedení s čelní deskou.

Pro dosažení optimálního spalování je možno u všech kamnových vložek použít automatickou regulaci hoření. V souladu s novými trendy v topení je u těchto kamnových vložek dána možnost přestavby na topení peletami. Možnost připojení externího vzduchu přímo do kamnové vložky je i zde samozřejmostí.

Výroba krbových vložek nemá ve firmě Brunner tak dlouhou tradici. Začala přibližně před pěti lety, ale nabídka je v současnosti již široká. Brunner vyrábí v řadě Romantic Feuer několik typů litinových krbových vložek a kromě nich i širokou škálu ocelových vložek v černém nebo nerezovém provedení.

Zvláštností je možnost volby mezi čtyřmi typy zakončení spalovací komory. Plechové provedení nabízí více teplovzdušného výkonu, zatímco litinové umožní připojení krbové vložky k šamotovým tahům. Další možností je použití akumulačních prstenců z litého šamotu. Prstence se naskládají na krbovou vložku a zajistí delší tepelnou setrvačnost (např. při nedostatku místa na kachlovou stavbu). Čtvrtá možnost je provedení s výměníkem - umožňuje výrobu teplé užitkové vody a topení do radiátorů. K celé řadě krbových vložek je možno si vybrat dodatečná přikládací dvířka (boční nebo zadní) nebo i elektronickou regulaci hoření.

Zvláštní pozornost si zaslouží krbové vložky řady Architektur pro zajímavé formáty prosklení. Samozřejmostí je opět přívod externího vzduchu přímo do vložky.

V poslední době jsou stále žádanější teplovodní krbové vložky. V této oblasti se specializujeme především na vložky Spartherm, Brunner, Edilkamin a Hoxter.

 

Plynové a elektrické krbové vložky


Holandská firma DRU je jedním z největších výrobců plynových a elektrických krbových vložek. Zabývá se kovovýrobou již 250 let, což je jistě skvělé doporučení, pokud hledáme tradičního výrobce s mnoha zkušenostmi.

Plynové krbové vložky jsou dodávány v téměř „celoskleněném“ (nebo „celoproskleném“) designu, tzn. že mají jen minimální kovový rámeček. Ohniště může obsahovat buď věrohodnou imitaci dřevěných polen nebo oblázky. Firma DRU nabízí širokou produktovou řadu vložek vytápěných buďto zemním plynem nebo propanem, přičemž u krbových vložek se jedná vždy o uzavřené spalování, tj. napojení pomocí koncentrických rour! Při výrobě plynových a elektrických vložek využila firma DRU technologických znalostí a dlouholeté zkušenosti, takže vznikly výrobky špičkové kvality, které si již získaly dobré jméno na světových trzích a výjimečné postavení mezi obdobnými produkty. Mezi standardní prvky v obsluze patří dálkové ovládání.

Ke krbovým vložkám různých barev korpusů firma nabízí rovněž vhodné příslušenství (roury...), ale pro náročnější zákazníky i jejich obestavby. Provedení obestaveb je u plynových krbových vložek z kamene a u elektrických kromě něj i z materiálu MDF (truhlářský materiál s možností nástřiku barvy).

Firma DRU též přináší na trh dobrou zprávu pro majitele otevřených krbů, kteří stávající krby nevyužívají z důvodu prašnosti, malé účinnosti a malé bezpečnosti provozu. Řešením se pro ně může stát nainstalování plynového hořáku. Technicky se nejedná o příliš náročnou montáž a zákazník získá téměř reálný oheň bez nebezpečí vyhoření, kouře a nepořádku.

Tento typ ohniště je vždy na dálkové ovládání a dodává se s imitací dřevěných polen, která se naskládají do ohniště. Plynové hořáky jsou vybaveny bezpečnostním systémem, který v případě nedostatku kyslíku uhasí oheň a uzavře přívod plynu.

Kromě možnosti instalace plynového hořáku do stávajícího ohniště jsou k dispozici 3 druhy otevřených ohnišť se zabudovaným plynovým hořákem, které se dají zabudovat nově a to čelně nebo jako rohový nebo i trojstranný krb.

 

Pro všechny, kteří si nemohou pořídit klasický krb na tuhá paliva a přesto touží po požitku z plápolajících plamenů, nabízí firma DRU elektrické krbové vložky.

Ty jsou opět dodávány s imitací dřeva v ohništi nebo s oblázky a rovněž provedení korpusů může být v různých barvách. Obestavby se dodávají z materiálu MDF nebo z kamene.

Dálkové ovládání je u těchto krbových vložek standardem a je třeba zdůraznit, že firma má patentován systém Vario Flame, který navozuje dojem reálného hoření a ohně.